fbpx

Miks peaks mees käima näohoolduses?

Korrapärane näohoolduses käimine on pigem tavapärane naiste puhul. Samuti nagu igapäevane näo puhastamine ja hooldamine, on oluline ka aeg-ajalt käia professionaalses näohoolduses. Üldiselt on mehed naistest tagasihoidlikumad näonaha eest hoolitsejad ning kreemid ja spetsiaalsed näopuhastusvahendid on pigem teisejärgulised. Kuid kas ka mees peaks tegelikult oma näonaha eest hoolitsema?

Vastus on absoluutselt JAH!
Igapäevane näohooldus ning regulaarne kosmeetiku külastamine on meeste puhul sama oluline kui naiste puhul. Mehe näonahk on umbes 25% paksem ja happelisem kui naise nahk, tihti pisut karedam ning ka suurema kollageenisisaldusega. Seetõttu algab mehe näonaha vananemine tegelikkuses hiljem kui naisel ning on ka keskkonnamõjudele vastupidavam, kuid kui ühel hetkel vananemise protsess algab, muutub mehe nahk võrreldes naise näonahaga oluliselt kiiremini õhemaks ning kortsud on sügavamad. Seevastu 20ndates meesterahva näonahk on tihti rasusem, ning seetõttu põhjustab erinevaid nahaprobleeme. Et vältida nahaprobleeme, tuleks oma naha hooldamisele tähelepanu pöörata. Nahaprobleemid mis vajavad professionaali sekkumist, on meestel ja naistel samasugused, näiteks esineb aknet samamoodi ka meestel.

On veel üks oluline tegur, miks mehe nahk vajab olulist tähelepanu. Mehed kasutavad habemeajamiseks või piiramiseks erinevaid vahendeid ( näiteks raseerijaid), mis samuti näonahale üsna kurnavad on. Eriti palju on võimalik liiga teha nüri teraga habemeajamisel, kuna selline tegevus ärritab nahka ning halvemal juhul võib ka nahka katki teha. Selle tulemusel on nahk kahjustunud ning võivad tekkida ebameeldivad punnid, ärritus ning kipitus. Pidevalt raseerimise käigus haiget saanud nahk muutub halliks ja jumetuks. Seetõttu on oluline, et raseerimisel kasutatakse õigeid vahendeid (näiteks habemeajamisvahtu), et vältida ärritust ning peale raseerimist tuleks kindlasti ka nahka niisutada.

Olenemata sellest, et mees saab ka kodus näonaha eest hoolt kanda, võiks ta aeg-ajalt külastada kosmeetikut. Eriti on see vajalik juhul, kui esineb näonahaga probleeme. Mees ilusalongis ning näohooldusel ei ole absoluutselt midagi tavapäratut, sest mida aeg edasi, seda rohkem mõistavad ka mehed, et nende näonaha eest hoolitsemine on vajalik.

Milline üks salongi näohooldus mehele välja näeb? Salongi näohoolduse eesmärk on teostada näohooldus vastavalt kliendi näonahatüübile. Esmalt analüüsitakse näonaha seisukorda ning kas esineb näonaha probleeme. Seejärel teostatakse sobiv näohooldus, mis on nahka puhastav, vereringet stimuleeriv ning kudesid hapnikuga rikastav. Muuhulgas annab kosmeetik nõu, millist näonaha hooldust oleks tarvis kodus iseseisvalt teha ning kas ja kui tihti tuleks kosmeetikut edaspidi külastada.

Kosmeetiku külastamise kõrval ei tohi ära unustada ka kodust näohooldust. Meeste kodune näohooldus võiks olla võimalikult lihtne ning mitut kihti kreeme pole vaja kasutada. Kosmeetik on toodete valiku tegemisel suurimaks abiks, sest ta oskab soovitada teile täpselt teie näonahale sobivad vahendid. Üldiselt piisab mehele näopuhastusvahendist ning sobivast kreemist ja kvaliteetsest habemeajamisvahendist, et igapäevaselt oma näonaha eest hoolt kanda.

Kuna november on meestele suunatud kuu, julgustame mehi näohooldusesse tulema. Novembris on nii isadepäev kui ka meestepäev. Kui sul veel kingitust ei ole, siis professionaalne näohooldus on suurepärane idee!