fbpx

Kuidas sügisel oma juuste eest hoolt kanda?

Jahedamad ilmad on esimene märk sellest, et juuksed vajavad taaskord teistsugust hoolitsust. Kas teadsid, samaväärselt külma aastaajaga on ka suvisel hooajal mitmeid mõjureid, mis juustele kahjulikult mõjuvad? Kui kevad on enamasti see aeg, kus tehakse muutusi kasutades pigem erinevaid blondeerivaid tehnikaid – heledad salgud, balayage, ombré jne, siis sügis on ideaalne aeg andmaks juustele niisutust, parandust ning toitaineid.

Sügise tulekul on õige aeg seada uut hooaega ootama suvised UV-kaitsega šampoonid, palsamid ja spreid ning asendada need toitvate ja niisutavate toodetega.

Ühtlasi on see õige aeg valmistada juuksed ette jaheda ning kuiva õhu saabumiseks, mil enamasti kasutatakse ka rohkem erinevat kuumtöötlust, nagu näiteks föön. Jahedamal aastaajal on mureks tihti kuiv  ja sügelev peanahk ning elektrit täis juuksed. Selle vältimiseks tasub nüüd kasutusele võtta erinevaid kasulikke õlisid sisaldavad juuksehooldustooted (šampoonid, palsamid, õlid), või tooted, mis on mõeldud kuivadele juustele.

Sooja ilmaga hooajal puutub meie peanahk kokku päikesega, higi ja rasuga, isegi liiva ja päikesekaitsekreemiga. Kõige selle koosmõjul võivad juuksed muutuda elutuks. Et juukseid turgutada, on hea kasutada koorivaid šampoone. Kooriv šampoon on justkui detox sinu juustele ja peanahale, kõrvaldades igasuguse mustuse juustelt ja peanahalt sügavuti. Küll aga tuleb meeles pidada, et koorivaid šampoone ei tohi kasutada igal pesukorral ning  liiga tihti – ühe kasutuskorra vahele võiks jääda minimaalselt 2 nädalat. Ühtlasi võib kooriv šampoon mõjutada juuksevärvi erksust.

Kui suvine soojus ja merevesi võivad juuksed muuta kräsuseks, siis jahedamate ilmade saabudes muutuvad juukseid kuivaks. Sügishooajal lisa oma juuksehooldusrutiini juuksemask, mida võiksid kasutada intervalliga korra nädalas. Tõhusad juukseid turgutavad hoolitsused ja maskid on saadaval ka Intersalonis.

Meie klientide vaieldamatu lemmik kodune juuksehooldussari on Sebastian Professionali Dark Oil. Sari on inspireeritud Sebastiani kultuslikust stiliseerimisõlist ja sellesse on kaasatud õli ainulaadsed omadused – lummav aroom ja koostis, mis ei muuda juukseid raskeks. Tulemuseks on siledad, säravad ning kohevad juuksed.
Valikus on õli, šampoon, palsam, mask ja pehmendav aroomisprei.

Dark Oil uued tooted

Sügishooaeg on ideaalne kasvatamaks välja hele juuksevärv.
Kui kevadel tullakse juuksurisse tihti sooviga juukseid heledamaks blondeerida, siis kergelt pleegitavalt ja juukseid kuivatavalt mõjub ka päike. Küll aga on teada, et blondeerijad (ammoniaak, peroksiid) mõjuvad juustele kahjulikult, eriti neile, kes blondeerivad juukseid tihti. Lisaks on blondeeritud juuksed tihti kuivad ja kergemini katkevad. Sügishooajal on hea võimalus anda heledatele juustele puhkust ning miks mitte, proovida ja katsetada vahelduseks hoopis keratiini sisaldavaid kergvärve, nagu näiteks Sebastian Cellophanes.

Suve lõpp on ideaalne aeg värskendamaks oma juukselõikust.
Ka siis, kui kasutad professionaalseid juuksehooldustooteid ja värvid juukseid minimaalselt, saavad juukse otsad kahjustada. Juuksed puutuvad kokku mitmete asjadega – rasuga, riietega, keskkonnaga, mereveega, isegi kammiga. Põhimõtteliselt kõik, mis puutub keskkonnas kahjulikke asjadega kokku, kulub, ja nii ka Sinu juustega. Suve lõpp on hea aeg juukselõikuseks, et juukseotsad jälle terved oleksid. Lisaks aitab juukseotste lõikus paremini pikki ja terveid juukseid kasvatada.

Katseta erinevaid toone, kuid mõistlikkuse piirides.
Nagu juba varasemalt mainitud, on aastaaegade vaheldumisega trendiks saanud juuste väljanägemise muutmine, kuid siinkohal tuleb meeles pidada, et iga drastiline muutus mõjub juustele kokkuvõttes kahjulikult. Igal hooajal uue juuksevärviga katsetamine muudab juuste seisukorda kehvemaks. Kui on soovi toonidega katsetada, soovitame pigem kergvärve. Küll aga ei ole mõistlik enda juukseid koormata sooviga teha pidevalt suuri stiilimuutusi – tumedast heledaks ning vastupidi, sest see on juustele kahjulik.

Naudi erinevaid soenguid
Sügis on hea aeg katsetamaks erinevad laineid ja lokke, küll aga ei tohiks unustada kuumakaitset. Kui väljas on soe ja niiske, kurdavad paljud, et lokid ei taha püsida. See mure saab enamasti sügise tulekul lahenduse. Kuna õhk ei ole enam nii niiske, vaid üha jahedam ja kuivem, püsivad juuksed lokkis oluliselt paremini. Lisa juustesse mõni kaunis pael või klamber, ning naudi soenguid, mis suvel püsida ei tahtnud.