Mida teha, et juuksed oleksid ka külmal ajal säravalt kaunid?
Külm aeg ei mõjuta mitte ainult Sinu nahka, vaid ka juukseid. Sel ajal märkame muutusi oma organismis nii seespidiselt kui ka välispidiselt. Nahk on kuivem, juuksed hapramad. Talviste pidude hooaeg on varsti käes ning hoolimata külmast ilmast soovime, et meie juuksed näeksid endiselt kaunid välja. Kuidas oma juukseid külmal ajal hooldada ning mida silmas pidada, et need endiselt säraksid ja terved oleksid? Intersaloni juuniormeister Anett Laisaar jagab Sulle mõningaid nippe, mida talvisel juuksehooldusel silmas pidada.
Temperatuuride kõikumised
Mis kõlaks veel paremini, kui üks kuum dušš peale külmast õuest tuppa tulekut, kuid stopp! Juuste ja peanaha liiga kuuma veega pesemine ei mõju neile hästi. Kuum vesi mõjub juustele ja ka nahale dehüdreerivalt, viib vajaliku niiskustaseme juustest välja ning see omakorda muudab aga juuksed hapramaks. Parem on kasutada pea pesemiseks leiget vett. Kuna suured temperatuuride vaheldumised ei mõju juustele hästi, siis püüa vältida vahetult enne toast välja minekut juuste föönitamist. Kindlasti ei tasu õue minna ka märja ega niiske peaga. Võimalusel pese juukseid õhtul, kui Sa enam kodust välja minema ei pea ning lase neil lihtsalt õhu käes kuivada. Kui aga juukseid föönitad, siis kasuta kindlasti kuumakaitset. Soovitame igapäevaseks kasutuseks kõikidele juuksetüüpidele sobivad GHD Heat Protect spreid, õhukestele juustele volüümi andmiseks sobiks aga kerge koostisega Kadus Protect It kuumakaitse, mida saad juustele kanda juba enne föönitamist või muud kuumtöötlemist. Ka enne tangide ja sirgendaja kasutamist on tarvis juukseid kuumuse eest kaitsta. Selleks sobiks läiget, siledust ja kohevust andev Sebastian Trilliant kuumakaitse või kahefaasiline Wella Eimi Thermal Image kuumasprei, milles esimene faas niisutab ja kaitseb juukseid ning teine faas muudab juuksed täiuslikult siidiseks ja säravaks.
Lisaks eelmainitule tasub õues kanda mütsi ning ka juukseotsad peita kas salli või jope alla. Mütsi kasutamist tuleks alustada vähemalt -5°C juures. Soojast toast õue minnes külmub juustes olev niiskus ning ka peanaha kapillaarid tõmbuvad kokku. See omakorda aeglustab peanaha vereringet ning juuksejuurteni ei jõua vajalikud toitained. Müts kaitseb ka Sinu peanahka ning juuksejuuri, mis talvisel ajal temperatuuride vaheldumise tõttu kuivaks ning hapraks kipuvad muutuma. Kuid temperatuuride kõikumised mõjutavad juukseid ka veel ühel väga tüütul viisil, milleks on…
…tüütu staatiline elekter juustes.
Ei leidu vist inimest, kes ei oleks kogenud tüütut elektrit juustes. Juuksed on kas ebamääraselt õhus lendlemas või siis kleepuvad ebamugavalt keha külge kinni. Kuid miks see elekter üldse juustesse tekib? Staatiline elekter tekib külmal ajal temperatuuri kõikumiste tõttu. Toas on soe, õues külm ning kui me toast õue ja jälle tagasi tuppa liigume, võib temperatuuride erinevus õige külmal ajal olla isegi lausa 40°C!
Staatiline elekter tekib juustesse ka siis, kui need on väga kuivad. Et kuivust ära hoida, oleks soovituslik külmal ajal pead pesta mitte tihemini kui üle päeva. Pidevalt mütsi kandes on ka tegelikult keeruline peapesu vahele jätta, sest juuksed kipuvad juurte juurest rasuseks muutuma. Samuti võiks kaaluda ka kuivšampooni kasutamist. Kuivšampooni abil on võimalik peapesu vajadust ühe päeva võrra edasi lükata. Ühtlasi lisavad kuivšampoonid juustele volüümi ning tekstuuri, näiteks Sebastian Dynamic+ koostis on soengut hetkega värskendav, ühtlasi eemaldab see juuksejuurtest üleliigse rasu. Hea valik on ka kohevust loov Wella Eimilt Dry Me kuivšampoon või mati tekstuuriga Kaduse Refresh It.
Võibolla oled märganud, et ka mütsi kandmine ise muudab juukseid rohkem staatilist elektrit täis. Teatud materjalid, nagu näiteks vill, võivad muuta juuste olukorda samuti hullemaks ning justkui tekitavad lendlemist juurde. Et riided staatilist elektrit juustele omakorda juurde ei tekitaks, on heaks nipiks näiteks villaste mütside ja sallide pesemisel kasutada pesuloputusvahendit, mis elektrit riietes vähendab. Samuti soovitame kasutada tavalise padjapüüri asemel siidist valmistatud padjapüüri. Tundub uskumatu, kuid siidist voodipesu mõjub hästi nii su juustele, vähendades staatilise elektri tekkimist ja juusteotste lõhenemist, kui ka näonahale. Staatilise elektri välitimiseks juustes soovitame kasutada pähe jäetavat ja toitvat goji-marja ekstraktiga anti-staatilist Wella Invigo Nutri-enrich Nourishing Antistatic spreid. Ka juukseõlid muudavad kammimise lihtsamaks ning juuksed pehmemaks ja läikivamaks. Seega on staatilise elektri vältimise võlusõnaks …
….õige juuste niisutamine.
Ilmselt kasutad jahedamate ilmade saabumisel erinevaid niisutavaid tooteid oma kehal – niisutad huuli ning kasutad ka märksa niisutavama koostisega näokreemi. Tegelikult ei tasuks unustada ka oma juukseid. Külmal ajal soovitame kasutada pisut toekama koostisega juuksehooldustooteid kui suvel. Šampoonidest on heaks valikuks Sebastiani Penetrait šampoon kahjustatud juustele, mis kaitseb juukseid keskkonna kahjulike mõjude eest, samuti aitab vähendada juuste katkemist ning sisaldab rikkalikult vajalikke toitaineid. Kindlasti ei tohiks unustada ka palsamit. Palsamitest soovitame kasutada niisutavat Sebastian Hydre palsamit, mis tagab juustele vajalikud toitained, lisab niiskust ning aitab vältida pusade tekkimist. Rõhku tasub panna ka maskidele, mida soovitame pikemate juuste puhul kasutada korra nädalas. Heaks valikuks on Wella Fusion Intense mask, mis on intensiivsete toitvate koostisosade ja siidaminohapetega rikastatud mask. Aitab parandada ja kaitseb juukseid murdumise eest. Peale pesu on soovituslik kasutada juukseõlisid ja juustesse jäetavaid palsameid, mis su juuste niiskustaseme taastavad ning läikivaks muudavad. Õlidest oleks heaks valikuks Sebastianilt Dark Oil, mis sisaldab sandlipuu-, seedripuu ja argaaniaõli. Õli uuendab juukseid seestpoolt, silendab juuksekarva ning lisab täidlust. Sileduse ja läikeefekti saavutamiseks soovitame makadaamia- ja avokaadoõlisid sisaldavat Wella Oil Reflections õli.
Kuid mitte ainult juuksed ei vaja niisutust. Niisutust vajab ka sinu peanahk ning peanaha niisutamiseks on heaks võimaluseks….
….peanaha massaaž.
Peanaha massaaž mõjub hästi kuivale peanahale ning juuksejuurtele. Seda võid teha kodus, kasutades oma lemmikpalsamit või juukseõli. Masseeri palsamit või õli juustesse umbes kaks minutit ning seejärel saad edasi minna oma tavapärase juuksepesurutiiniga ning viimistlustoodetega peale pesu.
Peamassaaž parandab peanahas verevarustust, mis mõjub hästi juuksekasvule. Samuti on peanahk, juuksejuured ning juuksed kogu pikkuses peale protseduuri mõnusalt niisutatud. Peamassaaži toitvate maskidega saad nautida ka meie ilusalongis. Soovitame eriti juuste ja peanaha intensiivhooldust Wella või Sebastiani toodetega, mis sisaldavad juustele ja juuksejuurtele vajalike toitainete kokteili. Peanaha massaaž aitab omakorda stimuleerida juuksekasvu ning peanaha verevarustust.
Selleks, et sinu juuksed oleksid ka talvisel ajal säravalt kaunid, siis…
….ära unusta külastada oma juuksurit.
Parimad soovitused õigete toodete valikuks ja juuste hooldamiseks saad oma juuksurilt, kes on Sinu juuste ja peanaha seisukorraga kõige paremini kursis.
Talvisel ajal soovitame juukseid lõigata tavapärase 10 nädala asemel 6-8 nädala järel, et vältida otste liigset lõhenemist. Eriti hästi mõjub juustele kuumakäärilõikus, mis parandab juuste tervislikku seisukorda. Kuumakääri lõikus tehakse püsiva temperatuuriga, mis on valitud vastavalt Sinu juuste struktuurile. Ühtlasi suletakse juukseotste äralõikamisega juukse ots. Selline lõikus on ideaalne võimalus hoidmaks oma juukseid talvises pakases tervislikena. Salongis soovitame veel teha korra kuus juustele intensiivhooldust. Selleks sobiks intensiivne juuste ja peanaha intensiivhooldus või ka juukseid paitav proteiinidega rikastatud Sebastiani läikevärv, mis tugevdab ja täidab juuksekarva, hoiab loomuliku juukse niiskustasakaalu ning seejuures annab juustele ka luksusliku sära ja terve väljanägemise. Ühtlasi saad värskenduse ka oma juuksevärvile.
Tekst ja fotod: Susanne-Silvia Taperson, Adobe Stock