fbpx

Kuidas teha pruudisoengut

Et tänapäeval leiavad paljud pulmad aset kaugel linnast ja juuksurist, peavad nii mõnedki pruudid paluma tähtsal päeval soenguabi õelt või sõbrannalt.
Soengu tasub välja vaadata koos juuksuriga ning minna tema juurde proovisoengut tegema koos inimesega, kes pulmapäeval pruudi soengu eest hoolitsema peaks. Nimelt peetakse halvaks endeks seda, kui pruut ise pulmapäeval oma juukseid sätib!

1. Kasuta Sebastian Shine Define juukselakki ja keera juuksed lokki, et anda põhjale kohevust.

2. Lase juustesse kergelt Sebastian Drynamic kuivšampooni, et teha juus pisut karedamaks. Tupeeri juukseid kohevuse andmiseks, eelkõige pealaelt.

3. Jäta tukaosa ja külgmised juuksed lahti. Kinnita ülejäänud juuksed kolme hobusesabasse, lisa veel pisut Sebastian Drynamicut.

4. Keeruta kõik patsid eraldi “žgutti” ehk keera pool saba paremale, pool vasakule, ja kui salgud kokku paned, siis need keerlevad ümber teineteise, moodustades patsi. Tee seda üsna pehmelt ja õrnalt, et oleks võimalik neid peagi lõdvemaks ja rohkem laiali tõmmata. Viimistle patside otsad vähese Sebastian Dark Oil seerumiga, et tulemus liialt ei turritaks.

5. Hakka patside sabasid õhulisemks tõmbama- sikuta õrnalt mõlemat kokku keerdunud salku lõdvemaks, et saavutada mahulisem sruktuur ja kohevus.
Vaja läheb tavalisi soenguklambreid ja V- kujulisi klambreid. Kinnita kõik lõdvemaks tõmmatud žgutipatsid eraldi soengusse, asetades neid risti üle üksteise.

6. Iga salk tuleb kinnitada erinevatest kohtadest vastavalt vajadusele ja vormile, mida soovid saavutada. Üldjuhul on ideaalne teha seda kohtades, kus suund muutub, kuid vahel on vaja teistest punktidest lisaks kinnitada. 

7. Tupeeri pisut eesmisi salke näo ümber ja kui need ulatuvad, tõmba õrnalt kammiga üle pea soengusse, pisike tukasalk võib lahti jääda. Viimistluseks kasuta Sebastian Re-Shaper lakki.

Tekst ja soengud: Intersaloni meisterjuuksur Mari Haavel
Modell: Laura Salla
Jumestus: Laura Salla Make Up
Pruudikleit: Liina Stein
Fotod: Kristiin Kõosalu/ Kristiinvisuals

Soengu valmistamisel kasutatud Sebastian tooted on saadaval meie salongis.