fbpx

Kaja Seppel - vanemmeister-stilist

Juuksekunst huvitas mind juba keskkooli ajal – mõtlesin välja huvitavaid soenguid ja lõikusi oma sõpradele. Just sõprade käest sain innustust minna õppima juuksuriks.

Juuksurikooli lõpetamisest alates on minu kirg, hobi ja töö ühendatud – töötan juuksurina juba 27 aastat. Nende aastate sisse mahub lugematu hulk läbitud erialaseid koolitusi, kursuseid ja seminare – ikka selleks, et oma tööd paremini osata ja edasi areneda.

Juuksuritöö kõrvalt lõpetasin Tallinna Ülikoolis bakalaureuseõppe kutsepedagoogika erialal ja magistriõppe hariduse juhtimise erialal. Suhtlen vabalt nii inglise, vene kui ka soome keeles. Veidi saan hakkama ka prantsuse keelega.

Kaja Seppel

Inspiratsiooni oma töö jaoks leian kõiges: kuulsate juuksekunstnike, näiteks Vidal Sassooni, Sebastian Professional Creative Team’i jt loodud töödest, aga ka loodusest, arhitektuurist ja moest. Minu jaoks tähendabki juuksuriamet olla omamoodi kunstnik, kes ammutab inspiratsiooni kõigest, mida näeb ning suudab nähtu ja kogetu vormida inimese juustesse. Arvan, et heaks juuksuriks ei saada kohe, vaid ajapikku, sest juuksurina töötamine nõuab pidevat enesetäiendamist, uue õppimist ja viimaste moesuundadega kursis olemist, aga ka empaatiavõimet ja suhtlemisoskust.

Tunnen, et minu missioon on juuksurihariduse ja selle kvaliteedi parendamine. Olen olnud 17 aastat Intersaloni noorjuuksuritele praktikajuhendajaks. Töötan ka Tallinna Tööstushariduskeskuses nii algtasemel kui ka täiendõppes õppivate juuksurite õpetajana. Koostöös mõttekaaslastega on valminud õpik juuksurikoolidele.